Академічні

Київський академічний драматичний театр на Подолі

 Театр на Подолі народився, коли  номінально не існував, а на сірому київському культурному небосхилі зародилося яскраве сузір`я, духовна спільнота людей, які напівсвідомо, емоційно протистояли насаджуваній фальші, намагалися вивільнити творчу енергію, не пов`язану з ідеологічними догмами суспільства. Це сталося 1978 року, коли відбувся гучний дебют у Київському театрі російської драми імені Л. Українки “Казки про Моніку” С.

Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

 У самому центрі історичної частини Києва, за два кроки від Хрещатика, неподалік від Золотих воріт, на розі двох старовинних вулиць - Пушкінської та Богдана Хмельницького – постає будівля, добре відома киянам та гостям столиці України як Театр імені Лесі Українки (Російська драма).

 Цінність будь-якого театру, його популярність у глядача завжди визначається наявністю в ньому яскравих індивідуальностей.

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької

Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької – один з найдавніших театрів на Україні та на пострадянському просторі. Він має дві дати народження. Вперше театр народився у 1847 році у Львові (Лемберг), який належав айстро-угорській імперії, відомий у тогочасному світі граф Скарбек відкрив театр, який входив у трійку найкращих театрів Європи ХІХ ст. поряд з Ла Скала та Паризькою Оперою.

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

Варто піднятися від Хрещатика старовинною вулицею Городецького, і ви потрапите в одну з найзатишніших частин Києва – на площу ім. Івана Франка, в центрі якої легко підноситься в небо блакитно-біла будівля. Пам'ятка архітектури, що налічує понад 100 років, створена видатними зодчими І. Шлейфером та Л. Гінзбургом.