Квартет імені Миколи Лисенка

Заслужений ансамбль України, лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, лауреат міжнародного конкурсу ім.Л.Вейнера.

     Один з найстаріших, найвідоміших та найдосвідченіших камерних ансамблів України Квартет імені М.Лисенка створений 1951 року за ініціативою професора Ю.Д.Криха (спершу як філармонійний квартет, з 1962 — імені М.Лисенка). В першому складі грали О.КравчукБ.СкворцовС.КочарянЛ.Краснощок. Згодом багато років в ньому працював заслужений артист України Віктор Гайдук, який передчасно пішов з життя. 

     Першим з українських камерних ансамблів Квартет став лауреатом Міжнародного конкурсу імені Лео Вейнера у Будапешті (Угорщина, 1963), Заслуженим ансамблем УРСР (1969), лауреатом Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1977).

     Квартет імені М.Лисенка здійснив понад п'ятдесят прем'єр творів українських композиторів. серед них присвячені квартетові твори А.ФіліпенкаО.Зноско-БоровськогоВ.ГубаренкаЄ.СтанковичаВ.Сільвестрова, І.Карабиця та багатьох інших, зробив десятки концертних програм, виконавши, у тому числі, всі квартети Б.ЛятошинськогоП.ЧайковськогоЛ.БетховенаД.Шостаковича, записав на радіо та грамплатівки понад 2000 хвилин музики, випустив монографічні CD з творів В.Сільвестрова («Et Cetera», Голландія)А.Шнітке («Amati», Німеччина).

     Квартет імені М.Лисенка гідно репрезентує українське музичне мистецтво на музичних фестивалях і гастролях у Голландії, Данії, Норвегії, Польщі, Туреччині та інших країнах світу.

http://www.organhall.kiev.ua/content/view/38/49/lang,ua/

 

Виконавське мистецтво: 
Області: 
Для перегляду цієї карти необхідний Javascript